Atrakcje zima

stokOŚRODEK NARCIARSKI KOTELNICA BIAŁCZAŃSKA 

Ośrodek Narciarski Kotelnica Białaczańska, jest największą stacją narciarską położoną na Podhalu. Kotelnica posiada świetną lokalizację, w samym sercu Białki Tatrzańskiej. Jest doskonałym wyborem zarówno dla tych którzy dopiero uczą się jeździć na nartach czy snowboardzie, jak i dla zaawansowanych pasjonatów tych sportów. Dysponuje 14 kilometrami tras o różnym stopniu trudności, od tych łagodnie nachylonych aż po trasy posiadające homologację Międzynarodowej Federacji Narciarskiej FIS. Coś dla siebie znajdą tutaj również biegacze narciarscy, dla których przygotowywanych jest kilkanaście kilometrów tras biegowych. Na terenie ośrodka znajduje się m.in. szkoła narciarska, wypożyczalnia i serwis sprzętu narciarskiego oraz snowboardowego.
OŚRODEK NARCIARSKI BANIA SKI & FUN

Ośrodek narciarski Bania Ski & Fun to zimowa kraina dla osób, które dopiero rozpoczynają zabawy na śniegu. Oferujemy wspaniały zimowy wypoczynek, szczególnie dla rodzin z małymi dziećmi. Stacja została przygotowana z myślą o najmłodszych oraz tych, którzy na białym puchu stawiają pierwsze kroki. Ośrodek narciarski Bania Ski & Fun jest bezpośrednio połączony z Ośrodkiem narciarskim Kotelnica Białczańska

skiandfun
snowparkSNOWPARK

Burton Snowpark w stacji narciarskiej Kotelnica Białczańska mieści się obok trasy nr 5 i ma długość 300m. Obiekt ten jest jednym z największych tego typu w kraju i mieści się w nim wiele przeszkód tzw. jibowych typu; boksy i poręcze, oraz różnego rodzaju skocznie. W snowparku organizowanych jest wiele wydarzeń sportowych zarówno dla profesjonalistów jak i amatorów jazdy freestyle-owej. Snowpark zaprojektowany jest dla początkujących oraz zawansowanych użytkowników, aby bezpiecznie z niego korzystać należy pamiętać o kasku oraz ochraniaczach.OŚRODEK NARCIARSKI KANIÓWKA 

Kaniówka SKI to kompleks pięciu wyciągów w górnej części Białki Tatrzańskiej na północno-wschodnim stoku Hornikowego Wierchu. Trasy obsługują trzy wyciągi orczykowe, jeden wyciąg zaczepowy przeznaczony dla najmłodszych narciarzy oraz jedna nowa 4-osobowa kanapa oddana do użytku w sezonie 2012/13. Stok jest sztucznie naśnieżany i oświetlony. Stacja dysponuje dużym parkingiem dla samochodów osobowych i autokarów, a także pełnym zapleczem serwisowym i gastronomicznym. W ośrodku znajduje się wypożyczalnia sprzętu , szkółka narciarska oraz obiekty gastronomiczne.

kaniowka
bieg
TRASY BIEGOWE 

Dla pasjonatów biegów narciarskich Kotelnica Białczańska każdej zimy przygotowuje kilka kilometrów tras, malowniczo położonych między szczytami Kotelnicy i Jankulakowskiego Wierchu. To właśnie tam co roku rozgrywa się wspaniała impreza – Red Bull Bieg Zbójników. Główne walory tras biegowych to oświetlenie i naśnieżanie. Do dyspozycji oddane zostały cztery rodzaje pętli od 1250 m do 4380 m.


 

WYPRAWY SKUTERAMI SNIEŻNYMI 

Moc atrakcji oraz niezapomnianych wrażeń to i wiele innych gwarantuje nam wyprawa skuterami śnieżnymi. Malowniczy krajobraz pobliskich pagórków jak również majestatycznej panoramy Tatr na długo pozostaną w pamięci fanów tego zimowego sportu. Zwieńczeniem tej niezapominanej wycieczki jest ognisko na jednym z Białczyńskich szczytów oraz możliwość wykonania sesji zdjęciowej na tle tej wspaniałej panoramy.    skutery
kulig
GÓRALSKIE KULIGI 

Pobyt w górach, zwłaszcza na Podhalu, to świetna okazja nie tylko do wypoczynku we wspaniałym otoczeniu oraz góralskiej aurze, ale także możliwość wzięcia udziału w wielu ciekawych atrakcjach jakie oferuje region. Jedną z największych, która zapewnia spektakularne wrażenia zarówno dorosłym, jak i dzieciom, jest oczywiście kulig. Jest to coś, co każdy powinien przeżyć chociaż raz w życiu będąc na Podhalu.

 STACJA NARCIARSKA RUSIN-SKI

Wierch Rusiński w Bukowinie Tat­rzań­skiej oferuje doskonałe warunki do uprawiania białego szaleństwa. RUSIŃ-SKI to miejsce, gdzie na narty może przyjechać cała rodzina i skąd rozciąga się wspaniały widok na Tatry, Gorce i Babią Górę. Do dyspozycji narciarzy i snowboardzistów oddane są trasy o zróżnicowanym stopniu trudności: sześcioosobowa kolej krzesełkowa Porshe Design, czteroosobowa kolej krzesełkowa, dwa wyciągi orczykowe, babylift (wyciąg taśmowy dla najmłodszych). Wyciąg szkoleniowy dla początkujących oddzielony jest od głównej trasy, co zwiększa bezpieczeństwo początkujących amatorów białego szaleństwa.

rusin
grapaskiWYCIĄG NARCIARSKI GRAPASKI / OŚRODEK NARCIARSKI CZARNA GÓRA-LITWINKA

GrapaSki to rodzinny Kompleks Narciarski, położony dokładnie naprzeciwko Kotelnicy Białczańskiej – we wsi Czarna Góra.Doskonały dojazd własnym samochodem lub darmowym SkiBusem, naśnieżany stok, cztery trasy to nasze największe atuty. Narciarze chwalą sobie zróżnicowanie tras, brak „tłoku” na stoku oraz liczne atrakcje, zarówno dla dzieci jak i dla zaawansowanych narciarzy.

 OŚRODEK NARCIARSKI JURGÓW-SKI

Stacja narciarska JURGÓW SKI oferuje 8 tras narciarskich, łącznie 4,5 km tras, zróżnicowanych pod względem trudności, nachylenia oraz długości. Na pewno każdy narciarz znajdzie tutaj coś dla siebie. Ośrodek może poszczycić się jedną z najtrudniejszych tras narciarskich na Podhalu – trasą czarną i czerwoną, które są przeznaczone dla posiadających spore umiejętności narciarzy czy też snowboardzistów. Mniej zaawansowani narciarze mają do dyspozycji trasę zieloną. Są również wyciągi dla maluszków, a także przenośnik taśmowy dla początkujących narciarzy. Stoki narciarskie są sztucznie naśnieżane, oświetlone i ratrakowane. Ośrodek dysponuje bezpłatnym parkingiem.

ski
kozieniecOŚRODEK NARCIARSKI KOZIENIEC-SKI

Stacja Narciarska Koziniec - Czarna Góra ulokowana jest w miejscowości Czarna Góra w sąsiedztwie Białki Tatrzańskiej i Bukowiny Tatrzańskiej. Czteroosobowa kolejka linowa wywiezie w przeciągu godziny 2400 narciarzy, trzy wyciągi orczykowe o długości: 230 metrów, 250 metrów, 320 metrów oraz dwa przenośniki taśmowe o długości 90 metrów i 70 metrów. Stacja nasza dysponuje trasami na każdego narciarza od trasy czerwonej po niebieską i zieloną. Karczma Koziniec zapewni Państwu rozkosz dla podniebienia, a widok z tarasu na pasmo gór bielskich ukoi wszystkie troski. Jako jedyna stacja narciarska na Podhalu posiadamy Bawialnię "Stumilowy las" do której możecie Państwo oddać swoje maluchy na kilka godzin.